Menu

Fodboldhold og Træningstider

 

 Træningstider udendørs/udendørs 2017/18 - Vorbasse Boldklub af 1912

Fodbold afdeling Kontingent
Helårlig 1/4-17
til 31/3-18
Incl. indendørs
Træningstider Vorbasse/Hejnsvig
MIX Pige/Drenge  Træner  Mandag Tirsdag   Onsdag  Torsdag Fredag
Små Fødder Jesper Larsen Kr. 400,-          Vorbasse 
14:30 - 15:30
U8+U9 Piger/Drenge

Viktor Tofte Kr. 500,-  Vorbasse
15:00 - 16:00
       
Piger      Mandag Tirsdag  Onsdag Torsdag Fredag
U10~U12 Piger Kristina Kr. 500,-       Hejnsvig
15:45 - 17:00
 
U13~U16 Piger Preben Kr. 750,-  Vorbasse
16:45 - 18:30
     Hejnsvig
16:45 - 18:30
 
Drenge      Mandag Tirsdag    Onsdag  Torsdag Fredag
U10~U11 Drenge Carsten Holmgård Kr. 500,- Vorbasse
17:45 - 19:00
       
U12~U13 Drenge Tommy Sørensen
Bjarne S. Hansen
Lars
Brian
Kr. 750,-    Hejnsvig
17:00 - 18:30
   Vorbasse
17:00 - 18:30
 
U14~U15 Drenge
Vorbasse/Hejnsvig
Casper Høgh
Jonathan Vejgaard
Kr. 750,-  Vorbasse
17:00 - 18:30
     Hejnsvig
17:00 - 18:30
 
U19 Drenge Holdleder:
Carsten Holmgård
Preben
Kr. 750,-  Hejnsvig
19:00 - 21:00 
     Vorbasse
19:00 - 21:00
 
Senior     Mandag Tirsdag   Onsdag Torsdag Fredag
Dame Serie

Lars Christensen
Erling Starup

Kr. 1.000,-
u/18 Kr. 750,-
    Vorbasse
19:00 - 20:30
   
Herre Serie 3 Christen Egsgård
HC
Kr. 1.000,-
u/18 Kr. 750,-
   Vorbasse
19:00 - 21:00
  Hejnsvig
19:00 - 21:00
 
               
Old Boys
(Træner ikke)
Jesper Jespersen
M: 27287388
Kr. 400,-          
       

 

Nyheder 2018 15. februar kl. 16:15
U19 + Senior trodser sne og kulde og starter op udendørs
Nyheder 2018
01. februar kl. 12:47 Ekstraordinær generalforsamling
Nyheder 2018
30. december kl. 17:04 Generalforsamling 2018
Nyheder 2017
07. august kl. 10:31 Nyt fra bestyrelsen - Info og TAK...
Nyheder 2017
07. august kl. 10:20 Kender du en træner?
Kampprogram 4 uger frem
Februar 2018
25.
søndag
13.20
Bække SF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
13.40
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
13.50
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Billund IF
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.00
Filskov-Blåhøj if
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.20
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Filskov-Blåhøj if
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.30
Vorbasse/Hejnsvig
Spillet
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Privat
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Vorbasse/Hejnsvig
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
25.
søndag
14.30
Billund IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.50
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
15.30
Vorbasse/Hejnsvig
Spillet
Herrer
Senior
80 minutter / Træningskamp • Privat
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Vorbasse/Hejnsvig
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
25.
søndag
17.00
Vorbasse/Hejnsvig
6 - 0
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Varde IF (2)
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Marts 2018
2.
fredag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Ølgod IF
Vorbasse Fritidscenter
3.
lørdag
14.00
Grindsted GIF (1)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Grindsted Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Grindsted Stadion
3.
lørdag
14.42
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Kvaglund IF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
15.30
Jetsmark IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
17.54
NUGF Viborg
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
18.42
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
RK03 (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
09.54
Aif/Nbk
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
12.18
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Trekroner/Skovsgaard
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
13.06
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Ringkøbing IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Egtved Kunstgræs
Jerne IF (S.4 / P.79)
Egtved Kunstgræs
4.
søndag
17.00
Team Vab (U15 Piger)
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
Vorbasse/Hejnsvig
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
10.
lørdag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Haderslev FK (U16 Piger)
Vorbasse Fritidscenter
10.
lørdag
16.00
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Rødding Kunstgræsbane
Esbjerg United (S.4 / P.79)
Rødding Kunstgræsbane
12.
mandag
18.30
Føvling/Stenderup UI
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Føvling Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Føvling Stadion
13.
tirsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Hejnsvig Stadion
Næsbjerg RUI
Hejnsvig Stadion
17.
lørdag
11.30
Faaborg/Vrenderup IF
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Fåborg Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Fåborg Stadion
17.
lørdag
12.15
Jerne IF
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Veldtofte Idrætspark Vinterbane (kunstlign.)
Vorbasse/Hejnsvig
Veldtofte Idrætspark Vinterbane (kunstlign.)
17.
lørdag
13.30
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Sdr. Hygum B (S.4 / P.80)
Vorbasse Fritidscenter
17.
lørdag
13.30
Grindsted GIF
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Lynghallen
Vorbasse/Hejnsvig
Lynghallen
17.
lørdag
14.30
Billund IF
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Billund Idrætscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Billund Idrætscenter
22.
torsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Glejbjerg SF
Vorbasse Fritidscenter
24.
lørdag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Sønderris SK
Vorbasse Fritidscenter
24.
lørdag
11.30
Årre B
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Fåborg Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Fåborg Stadion
24.
lørdag
13.15
FB Fodbold
Herrer
Senior
Herre Serie 4 / Træningskamp • Privat
Balle Kunstgræsbane
Vorbasse B
Balle Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.00
Kvaglund IF (S.4 / P.79)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Kvaglundskolen
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Kvaglundskolen
24.
lørdag
15.00
Grimstrup IF
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Grimstrup Skole
Vorbasse/Hejnsvig
Grimstrup Skole

Hovedsponsor

Kampprogram
Februar 2018
25.
søndag
13.20
Bække SF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
13.40
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
13.50
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Billund IF
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.00
Filskov-Blåhøj if
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.20
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Filskov-Blåhøj if
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.30
Vorbasse/Hejnsvig
Spillet
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Privat
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Vorbasse/Hejnsvig
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
25.
søndag
14.30
Billund IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
14.50
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
25.
søndag
15.30
Vorbasse/Hejnsvig
Spillet
Herrer
Senior
80 minutter / Træningskamp • Privat
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Vorbasse/Hejnsvig
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
25.
søndag
17.00
Vorbasse/Hejnsvig
6 - 0
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Varde IF (2)
Vandel Kunstgræs (Efterskole)
Marts 2018
2.
fredag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Ølgod IF
Vorbasse Fritidscenter
3.
lørdag
14.00
Grindsted GIF (1)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Grindsted Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Grindsted Stadion
3.
lørdag
14.42
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Kvaglund IF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
15.30
Jetsmark IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
17.54
NUGF Viborg
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
3.
lørdag
18.42
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
RK03 (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
09.54
Aif/Nbk
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
12.18
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Trekroner/Skovsgaard
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
13.06
Vorbasse B/Hejnsvig IF
Herrer
U15
U15 Drenge A/Inde JM • U15 Drenge A
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Ringkøbing IF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
4.
søndag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Egtved Kunstgræs
Jerne IF (S.4 / P.79)
Egtved Kunstgræs
4.
søndag
17.00
Team Vab (U15 Piger)
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
Vorbasse/Hejnsvig
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
10.
lørdag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Haderslev FK (U16 Piger)
Vorbasse Fritidscenter
10.
lørdag
16.00
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Rødding Kunstgræsbane
Esbjerg United (S.4 / P.79)
Rødding Kunstgræsbane
12.
mandag
18.30
Føvling/Stenderup UI
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Føvling Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Føvling Stadion
13.
tirsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Hejnsvig Stadion
Næsbjerg RUI
Hejnsvig Stadion
17.
lørdag
11.30
Faaborg/Vrenderup IF
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Fåborg Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Fåborg Stadion
17.
lørdag
12.15
Jerne IF
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Veldtofte Idrætspark Vinterbane (kunstlign.)
Vorbasse/Hejnsvig
Veldtofte Idrætspark Vinterbane (kunstlign.)
17.
lørdag
13.30
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Sdr. Hygum B (S.4 / P.80)
Vorbasse Fritidscenter
17.
lørdag
13.30
Grindsted GIF
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Lynghallen
Vorbasse/Hejnsvig
Lynghallen
17.
lørdag
14.30
Billund IF
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Billund Idrætscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Billund Idrætscenter
22.
torsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Glejbjerg SF
Vorbasse Fritidscenter
24.
lørdag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
TT/11 - U15 Piger Liga 2+3 (2003) 11M • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter
Sønderris SK
Vorbasse Fritidscenter
24.
lørdag
11.30
Årre B
Herrer
U15
TT/11 - U15 Drenge: Liga 3, 4 & 5 • Pulje 4
Fåborg Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Fåborg Stadion
24.
lørdag
13.15
FB Fodbold
Herrer
Senior
Herre Serie 4 / Træningskamp • Privat
Balle Kunstgræsbane
Vorbasse B
Balle Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.00
Kvaglund IF (S.4 / P.79)
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 4 • Pulje 1
Kvaglundskolen
Vorbasse/Hejnsvig (S.4 / P.78)
Kvaglundskolen
24.
lørdag
15.00
Grimstrup IF
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Grimstrup Skole
Vorbasse/Hejnsvig
Grimstrup Skole
31.
lørdag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
Senior
TT/11 - Herre: Serie 5 / 5 kampe • Pulje 3
Hejnsvig Stadion
Nordenskov IF
Hejnsvig Stadion
April 2018
2.
mandag
00.00
Dalby GF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Dalby Stadion
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Dalby Stadion
2.
mandag
13.00
Kibæk IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Kibæk Krydsfelt
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kibæk Krydsfelt
3.
tirsdag
19.00
Sædding/G IF
Herrer
U19
TT/11 - U19 Drenge: Liga 3 & 4 • Pulje 1
Guldager IC Kunstgræsbane
Vorbasse/Hejnsvig
Guldager IC Kunstgræsbane
6.
fredag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Læborg GF
Vorbasse Fritidscenter
7.
lørdag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Hejnsvig Stadion
HTS
Hejnsvig Stadion
13.
fredag
18.30
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Føvling/Stenderup UI
Vorbasse Fritidscenter
14.
lørdag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Hejnsvig Stadion
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF
Hejnsvig Stadion
21.
lørdag
15.00
Vamdrup IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
22.
søndag
00.00
Brande IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Brande Stadion
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Brande Stadion
26.
torsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Hejnsvig Stadion
Krogager B
Hejnsvig Stadion
28.
lørdag
15.00
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Kolding SC
Vorbasse Fritidscenter
Maj 2018
4.
fredag
18.00
Ansager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Ansager Stadion
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Ansager Stadion
4.
fredag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Gesten IF
Vorbasse Fritidscenter
9.
onsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Hejnsvig Stadion
Ølgod IF
Hejnsvig Stadion
10.
torsdag
13.30
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Kolding IF
Vorbasse Fritidscenter
13.
søndag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Hejnsvig Stadion
Kibæk IF
Hejnsvig Stadion
13.
søndag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Vorbasse Fritidscenter
Dalby GF
Vorbasse Fritidscenter
21.
mandag
00.00
Læborg GF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 78
Læborg Skole
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Læborg Skole
21.
mandag
19.00
HTS
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 62
Sig Stadion
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Sig Stadion

Nyt DBU Jylland

Nyt fra DBU

Nyt fra Sporten