Menu

Fodboldhold og Træningstider

 

 Træningstider udendørs efterår 2017 - Vorbasse Boldklub af 1912

Fodbold afdeling Kontingent
Helårlig 1/4-17
til 31/3-18
Incl. indendørs
Træningstider Vorbasse/Hejnsvig
MIX Pige/Drenge  Træner  Mandag Tirsdag   Onsdag  Torsdag Fredag
Små Fødder Jesper Larsen Kr. 400,- Vorbasse 
15:00 - 16:00
       
U9 Piger/Drenge

Viktor Tofte Kr. 500,-      Vorbasse
15:00 - 16:00
   
Piger      Mandag Tirsdag  Onsdag Torsdag Fredag
U10~U12 Piger Kristina Kr. 500,-       Hejnsvig
15:45 - 17:00
 
U13~U16 Piger Preben Kr. 750,-  Vorbasse
16:45 - 18:30
     Hejnsvig
16:45 - 18:30
 
Drenge      Mandag Tirsdag    Onsdag  Torsdag Fredag
U10~U11 Drenge Carsten Holmgård Kr. 500,- Vorbasse
17:45 - 19:00
       
U12~U13 Drenge Tommy Sørensen
Bjarne S. Hansen
Lars
Brian
Kr. 750,-    Hejnsvig
17:00 - 18:30
   Vorbasse
17:00 - 18:30
 
U14~U15 Drenge
Vorbasse/Hejnsvig
Casper Høgh
Jonathan Vejgaard
Kr. 750,-  Vorbasse
17:00 - 18:30
     Hejnsvig
17:00 - 18:30
 
U19 Drenge  Holdleder:
Carsten Holmgård
Preben
(Træner med Herre Senior)
Kr. 750,-   Hejnsvig
18:30 - 20:00 
   Vorbasse
19:00 - 21:00
 
Senior     Mandag Tirsdag   Onsdag Torsdag Fredag
Dame Serie

Lars Christensen
Erling Starup

Kr. 1.000,-
u/18 Kr. 750,-
    Vorbasse
19:00 - 20:30
   
Herre Serie 3 Christen Egsgård
HC
Kr. 1.000,-
u/18 Kr. 750,-
   Vorbasse
19:00 - 21:00
  Vorbasse
19:00 - 21:00
 
               
Old Boys
(Træner ikke)
Jesper Jespersen
M: 27287388
Kr. 400,-          
       
Nyheder 2017
Nyt fra bestyrelsen - Info og TAK...
Nyheder 2017
Kender du en træner?
Nyheder 2017
Bestyrelsen har fået tilført nye hestekræfter
Nyheder 2017
Herre Senior - Serie 4 - Udendørs træning
Kampprogram 4 uger frem
Oktober 2017
21.
lørdag
15.00
Øster Starup/Vester Nebel IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
V.Nebel Sportsplads
Vorbasse B
V.Nebel Sportsplads
22.
søndag
16.00
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 296
Marskhallen
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen
23.
mandag
19.00
Blåbjerg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 372
Form & Fritid Nørre Nebel
Vorbasse/Hejnsvig
Form & Fritid Nørre Nebel
28.
lørdag
16.00
Ølgod IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 372
Ølgod Idrætsanlæg
Vorbasse/Hejnsvig
Ølgod Idrætsanlæg
29.
søndag
16.00
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Vorbasse Fritidscenter
Kolding B (2)
Vorbasse Fritidscenter
November 2017
4.
lørdag
13.30
Skovlund IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Skovlund Stadion
Vorbasse B
Skovlund Stadion
11.
lørdag
14.10
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Næsbjerg RUI
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
14.40
Holsted FB
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
15.40
Næsbjerg RUI (A)
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
16.00
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Agerbæk/Starup (A) (1)
Ribe Fritidscenter - Inde
12.
søndag
11.36
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
11.56
Billund IF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.06
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.26
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.36
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Filskov-Blåhøj if
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.56
Filskov-Blåhøj if
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
13.06
Billund IF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde

Hovedsponsor

Kampprogram
Oktober 2017
21.
lørdag
15.00
Øster Starup/Vester Nebel IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
V.Nebel Sportsplads
Vorbasse B
V.Nebel Sportsplads
22.
søndag
16.00
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 296
Marskhallen
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen
23.
mandag
19.00
Blåbjerg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 372
Form & Fritid Nørre Nebel
Vorbasse/Hejnsvig
Form & Fritid Nørre Nebel
28.
lørdag
16.00
Ølgod IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 372
Ølgod Idrætsanlæg
Vorbasse/Hejnsvig
Ølgod Idrætsanlæg
29.
søndag
16.00
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Vorbasse Fritidscenter
Kolding B (2)
Vorbasse Fritidscenter
November 2017
4.
lørdag
13.30
Skovlund IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Skovlund Stadion
Vorbasse B
Skovlund Stadion
11.
lørdag
14.10
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Næsbjerg RUI
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
14.40
Holsted FB
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
15.40
Næsbjerg RUI (A)
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
11.
lørdag
16.00
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Ribe Fritidscenter - Inde
Agerbæk/Starup (A) (1)
Ribe Fritidscenter - Inde
12.
søndag
11.36
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
11.56
Billund IF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.06
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.26
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.36
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Filskov-Blåhøj if
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
12.56
Filskov-Blåhøj if
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
12.
søndag
13.06
Billund IF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
18.
lørdag
10.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Blåbjerg Fodbold
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
18.
lørdag
10.36
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Glejbjerg SF
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
18.
lørdag
11.24
Krogager B
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
18.
lørdag
11.48
Skovlund/Ansager
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
19.
søndag
10.00
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Kvaglundhallen - Inde
Vejen SF
Kvaglundhallen - Inde
19.
søndag
10.00
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
10.24
Visby IF
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
EFI-hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
EFI-hallen - Inde
19.
søndag
10.36
Bramming B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Kvaglundhallen - Inde
Vorbasse B
Kvaglundhallen - Inde
19.
søndag
10.36
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Jerne IF
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
10.48
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Holsted FB (1)
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
11.12
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
EFI-hallen - Inde
Næsbjerg RUI
EFI-hallen - Inde
19.
søndag
11.24
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Kvaglundhallen - Inde
Ribe BK
Kvaglundhallen - Inde
19.
søndag
11.24
Tarp B
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
11.36
Bække SF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
11.48
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
EFI-hallen - Inde
Jerne IF (2)
EFI-hallen - Inde
19.
søndag
11.48
Holsted FB (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
12.12
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
EFI-hallen - Inde
Højer/Tønder (1)
EFI-hallen - Inde
19.
søndag
12.12
Årre B (2)
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Kvaglundhallen - Inde
Vorbasse B
Kvaglundhallen - Inde
19.
søndag
12.12
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Hærvejshallen - Inde
Tarp B
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
12.36
Esbjerg fB
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Darum Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Darum Fritidscenter - Inde
19.
søndag
12.36
HTS (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
12.48
Gredstedbro B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Kvaglundhallen - Inde
Vorbasse B
Kvaglundhallen - Inde
19.
søndag
13.12
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Hærvejshallen - Inde
Filskov IF
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
13.24
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Darum Fritidscenter - Inde
Darum IF (2)
Darum Fritidscenter - Inde
19.
søndag
13.36
Bække SF
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Hærvejshallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
13.48
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Darum Fritidscenter - Inde
NRUI/ÅB/NUIF (2)
Darum Fritidscenter - Inde
19.
søndag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Hærvejshallen - Inde
Skovlund/Ansager
Hærvejshallen - Inde
19.
søndag
14.36
Grindsted GIF (1)
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Darum Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Darum Fritidscenter - Inde
December 2017
2.
lørdag
10.12
Skovlund/Ansager
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
2.
lørdag
10.36
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Bække SF
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
2.
lørdag
11.00
Filskov IF
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
2.
lørdag
11.36
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
HTS (2)
Skovlund/Ansagerhallen - Inde
3.
søndag
09.30
NRUI/ÅB/NUIF
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
10.00
Ribe BK
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vejen Idrætscenter - inde
Vorbasse B
Vejen Idrætscenter - inde
3.
søndag
10.06
Blåbjerg Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
10.24
Kvaglund IF
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
EFI-hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
EFI-hallen - Inde
3.
søndag
10.42
Glejbjerg SF
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
10.48
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
EFI-hallen - Inde
Esbjerg fB
EFI-hallen - Inde
3.
søndag
10.48
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vejen Idrætscenter - inde
Kvaglund IF (A)
Vejen Idrætscenter - inde
3.
søndag
11.24
Vejen SF
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vejen Idrætscenter - inde
Vorbasse B
Vejen Idrætscenter - inde
3.
søndag
11.36
Darum IF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
EFI-hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
EFI-hallen - Inde
3.
søndag
11.42
Højer/Tønder (2)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
12.18
Jerne IF (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
12.24
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vejen Idrætscenter - inde
Bramming B
Vejen Idrætscenter - inde
3.
søndag
12.48
Bække SF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Medius Holsted - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Medius Holsted - Inde
3.
søndag
13.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Medius Holsted - Inde
Jerne IF
Medius Holsted - Inde
3.
søndag
13.18
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Visby IF
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
13.24
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Medius Holsted - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Medius Holsted - Inde
3.
søndag
14.00
Jerne IF
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Medius Holsted - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Medius Holsted - Inde
3.
søndag
14.06
Næsbjerg RUI
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
3.
søndag
14.12
Holsted FB (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Medius Holsted - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Medius Holsted - Inde
9.
lørdag
14.50
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Helle Hallen - Inde
Tjæreborg IF
Helle Hallen - Inde
9.
lørdag
15.20
Agerbæk/Starup (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Helle Hallen - Inde
Vorbasse B
Helle Hallen - Inde
9.
lørdag
15.50
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2007) / før ombrydning • Pulje 4
Helle Hallen - Inde
Ribe BK
Helle Hallen - Inde
10.
søndag
10.00
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Billund IF
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
10.10
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Filskov-Blåhøj if
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
10.30
Filskov-Blåhøj if
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
10.40
Bække SF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
11.00
Bække SF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
11.10
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Billund IF
Vorbasse Fritidscenter - Inde
10.
søndag
11.30
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2006) / før ombrydning • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
16.
lørdag
10.24
Jerne IF (2)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen - inde
16.
lørdag
11.00
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen - inde
16.
lørdag
11.48
Visby IF
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen - inde
16.
lørdag
12.36
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Højer/Tønder (2)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
13.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Jerne IF (1)
Marskhallen - inde
17.
søndag
09.42
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Krogager B
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
10.06
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Skovlund/Ansager
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
10.12
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Inde
Gredstedbro B
Ribe Fritidscenter - Inde
17.
søndag
10.12
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Tarp B
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
10.24
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Bække SF (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
10.36
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Holsted FB (1)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
10.42
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
NRUI/ÅB/NUIF
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
11.00
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Inde
Årre B (2)
Ribe Fritidscenter - Inde
17.
søndag
11.00
Tarp B
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
11.12
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Bække SF (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
11.18
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Blåbjerg Fodbold
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
11.24
Vorbasse B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Inde
Vejen SF
Ribe Fritidscenter - Inde
17.
søndag
11.24
Jerne IF
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
11.48
Vorbasse/Hejnsvig (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig (2)
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
12.12
Bramming B
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
17.
søndag
12.36
HTS (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
12.48
Kvaglund IF (A)
Herrer
U15
U15 Drenge A/B - inde (2003+2004) • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Inde
Vorbasse B
Ribe Fritidscenter - Inde
17.
søndag
13.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Skovlund/Ansager
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
13.24
Bække SF
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
13.48
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2003+2004) • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter - Inde
Filskov IF
Vorbasse Fritidscenter - Inde
17.
søndag
14.30
NRUI/ÅB/NUIF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
15.18
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Grindsted GIF (1)
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
15.54
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Kvaglund IF
Helle Hallen - Inde
17.
søndag
16.18
Esbjerg fB
Herrer
U13
U13 Drenge A/B - inde (2005) • Pulje 3
Helle Hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Helle Hallen - Inde
Januar 2018
7.
søndag
12.12
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Helle Hallen - Inde
Næsbjerg RUI
Helle Hallen - Inde
7.
søndag
13.00
Jerne IF (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Helle Hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Helle Hallen - Inde
7.
søndag
13.36
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Helle Hallen - Inde
Jerne IF (2)
Helle Hallen - Inde
7.
søndag
14.12
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Helle Hallen - Inde
Højer/Tønder (1)
Helle Hallen - Inde
7.
søndag
14.36
Højer/Tønder (2)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Helle Hallen - Inde
Vorbasse/Hejnsvig
Helle Hallen - Inde

Nyt DBU Jylland

Nyt fra DBU

Nyt fra Sporten