Menu
Nyheder 2017
Nyt fra bestyrelsen - Info og TAK...
Nyheder 2017
Kender du en træner?
Nyheder 2017
Bestyrelsen har fået tilført nye hestekræfter
Nyheder 2017
Herre Senior - Serie 4 - Udendørs træning
Kampprogram 4 uger frem
August 2017
17.
torsdag
18.00
Hviding IF/Ribe BK
0 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Ribe Fritidscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Ribe Fritidscenter
20.
søndag
16.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 329
Vorbasse Fritidscenter
Sædding/G IF (1)
Vorbasse Fritidscenter
20.
søndag
16.00
Team VAB
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 879
Askov Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Askov Stadion
20.
søndag
19.00
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Vorbasse Fritidscenter
Billund IF
Vorbasse Fritidscenter
21.
mandag
18.00
Blåbjerg
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Form & Fritid Nørre Nebel
Vorbasse/Hejnsvig
Form & Fritid Nørre Nebel
21.
mandag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2006) - Efterår • Pulje 7
Hejnsvig Stadion
Filskov-Blåhøj IF
Hejnsvig Stadion
22.
tirsdag
18.00
Sdr. Omme IF
Herrer
U15
U15 Drenge C/8 (2003) - Efterår • Pulje 3
Sdr. Omme Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Sdr. Omme Stadion
22.
tirsdag
18.00
Skovlund/Ansager
Kvinder
U18
U16/U18 Piger C/8 (2000/2001) - Efterår • Pulje 2
Ansager Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Ansager Stadion
22.
tirsdag
19.00
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter
FC Otpisani (2)
Vorbasse Fritidscenter
23.
onsdag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U14
U14 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Hejnsvig Stadion
Jerne IF
Hejnsvig Stadion
23.
onsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 6
Hejnsvig Stadion
Krogager B
Hejnsvig Stadion
24.
torsdag
18.00
Vorbasse B
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter
Vejen SF
Vorbasse Fritidscenter
24.
torsdag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U16/U18 Piger C/8 (2000/2001) - Efterår • Pulje 2
Hejnsvig Stadion
Blåbjerg
Hejnsvig Stadion
24.
torsdag
18.35
Filskov-Blåhøj IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Ansager Stadion
Vorbasse B
Ansager Stadion
24.
torsdag
19.10
Holsted FB
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter
Vorbasse B
Vorbasse Fritidscenter
24.
torsdag
19.10
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Ansager Stadion
Skovlund/Ansager
Ansager Stadion
26.
lørdag
10.35
Spangsbjerg IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Sdr. Omme Stadion
Hejnsvig IF
Sdr. Omme Stadion
26.
lørdag
11.10
Hejnsvig IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Sdr. Omme Stadion
Sdr. Omme IF
Sdr. Omme Stadion
27.
søndag
11.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Vorbasse Fritidscenter
Vejen SF
Vorbasse Fritidscenter
27.
søndag
12.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 879
Hejnsvig Stadion
Sønderris SK
Hejnsvig Stadion
27.
søndag
14.45
Næsbjerg RUI
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 296
Næsbjerg Idrætsanlæg
Vorbasse/Hejnsvig
Næsbjerg Idrætsanlæg
27.
søndag
16.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 329
Hejnsvig Stadion
Team Vest
Hejnsvig Stadion
27.
søndag
17.00
Jelling fS
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Gorms Hallen
Vorbasse B
Gorms Hallen
28.
mandag
19.15
Billund IF
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 6
Billund Idrætscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Billund Idrætscenter
29.
tirsdag
19.15
Glejbjerg SF
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 6
Glejbjerg Stadion
Vorbasse B
Glejbjerg Stadion
30.
onsdag
18.00
Spangsbjerg IF
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Vitaskolen Esbjerg
Vorbasse/Hejnsvig
Vitaskolen Esbjerg
30.
onsdag
18.00
Sdr. Omme IF
Kvinder
U14
U14 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Sdr. Omme Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Sdr. Omme Stadion
30.
onsdag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U16/U18 Piger C/8 (2000/2001) - Efterår • Pulje 2
Vorbasse Fritidscenter
Ølgod IF (U16)
Vorbasse Fritidscenter
31.
torsdag
18.00
Grindsted GIF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Lynghallen
Vorbasse B
Lynghallen
31.
torsdag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge C/8 (2003) - Efterår • Pulje 3
Hejnsvig Stadion
Bjert IF
Hejnsvig Stadion
31.
torsdag
18.00
Sdr. Omme IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Sdr. Omme Stadion
Vorbasse B
Sdr. Omme Stadion
31.
torsdag
18.00
Billund IF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2006) - Efterår • Pulje 7
Billund Idrætscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Billund Idrætscenter
31.
torsdag
18.35
Vorbasse B
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Lynghallen
Askov/Malt UI
Lynghallen
31.
torsdag
18.35
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Sdr. Omme Stadion
Starup/Tofterup IF
Sdr. Omme Stadion
September 2017
1.
fredag
18.30
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Vorbasse Fritidscenter
Øster Starup/Vester Nebel IF
Vorbasse Fritidscenter
2.
lørdag
10.35
Nordenskov IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Sydbank Stadion
Hejnsvig IF
Sydbank Stadion
2.
lørdag
11.10
Hejnsvig IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Sydbank Stadion
Varde IF
Sydbank Stadion
2.
lørdag
13.30
Glejbjerg SF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 329
Glejbjerg Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Glejbjerg Stadion
2.
lørdag
14.15
Jerne IF
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 879
Jerne Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Jerne Stadion
3.
søndag
14.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 542
Vorbasse Fritidscenter
Blåbjerg
Vorbasse Fritidscenter
4.
mandag
18.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2006) - Efterår • Pulje 7
Vorbasse Fritidscenter
Grindsted GIF
Vorbasse Fritidscenter
5.
tirsdag
18.00
Ribe BK
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 296
Ribe Fritidscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Ribe Fritidscenter
6.
onsdag
18.31
Tjæreborg IF
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 879
Tjæreborg IF's Anlæg
Vorbasse/Hejnsvig
Tjæreborg IF's Anlæg
6.
onsdag
19.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 6
Hejnsvig Stadion
Starup/Tofterup IF (2)
Hejnsvig Stadion
7.
torsdag
18.00
Andst U&I
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Andst Stadion
Vorbasse B
Andst Stadion
7.
torsdag
18.00
Filskov-Blåhøj IF
Herrer
U15
U15 Drenge C/8 (2003) - Efterår • Pulje 3
Filskov Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Filskov Stadion
7.
torsdag
18.00
Spangsbjerg IF
Kvinder
U18
U16/U18 Piger C/8 (2000/2001) - Efterår • Pulje 2
Vitaskolen Esbjerg
Vorbasse/Hejnsvig
Vitaskolen Esbjerg
7.
torsdag
18.00
Vorbasse B
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Vorbasse Fritidscenter
Ølgod IF
Vorbasse Fritidscenter
7.
torsdag
18.35
Vorbasse B
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 7
Andst Stadion
Sdr. Omme IF
Andst Stadion
7.
torsdag
19.10
Grindsted GIF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 5
Vorbasse Fritidscenter
Vorbasse B
Vorbasse Fritidscenter
7.
torsdag
19.15
Vorbasse B
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 6
Vorbasse Fritidscenter
Sønderris SK (U19)
Vorbasse Fritidscenter
9.
lørdag
10.35
Hjerting IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Grimstrup Skole
Hejnsvig IF
Grimstrup Skole
9.
lørdag
11.10
Hejnsvig IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 3
Grimstrup Skole
Grimstrup IF
Grimstrup Skole
9.
lørdag
12.00
Grindsted GIF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 542
Lynghallen
Vorbasse/Hejnsvig
Lynghallen
9.
lørdag
15.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 879
Vorbasse Fritidscenter
Vamdrup IF
Vorbasse Fritidscenter
9.
lørdag
16.00
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 296
Hejnsvig Stadion
Grindsted/Sdr. Omme
Hejnsvig Stadion
10.
søndag
11.00
Vorbasse/Hejnsvig
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Hejnsvig Stadion
Billund IF
Hejnsvig Stadion
10.
søndag
13.00
Kolding B (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 43
Mosevej Sportsplads
Vorbasse B
Mosevej Sportsplads
10.
søndag
18.00
Føvling/Stenderup UI
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 329
Føvling Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Føvling Stadion
12.
tirsdag
18.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Guldager Idrætscenter
Vorbasse/Hejnsvig
Guldager Idrætscenter
12.
tirsdag
18.30
Karstoft IF
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 6
Karstoft Stadion
Vorbasse/Hejnsvig
Karstoft Stadion
13.
onsdag
18.00
Gørding/Lourup IF
Kvinder
U14
U14 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Gørding Idrætsanlæg
Vorbasse/Hejnsvig
Gørding Idrætsanlæg

Hovedsponsor

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Seneste nyheder

  • Nyheder 2017
    Nyt fra bestyrelsen - Info og TAK...
  • Nyheder 2017
    Kender du en træner?
  • Nyheder 2017
    Bestyrelsen har fået tilført nye hestekræfter
  • Nyheder 2017
    Herre Senior - Serie 4 - Udendørs træning
  • Nyheder 2017
    Referat generalforsamling
  • Nyheder 2017
    Indkaldelse Ordinær Generalforsamling 2017
  • Præmiespil
    Præmiespil 2017

Facebook

Nyt DBU Jylland

Nyt fra DBU

Nyt fra Sporten